Toastmasters

Crabs in a barrel

Crabs in a barrel

Jeśli nie należysz do Toastmasters, nie zamierzasz odwiedzić spotkań z Darrenem LaCroix i Edem Tate w marcu 2014, możesz spokojnie odpuścić sobie czytanie tego tekstu. Odpowiada on bowiem na kilkanaście pytań, które dostałem podczas organizowania tych spotkań i na parę innych, których jeszcze nie dostałem, ale kto wie.

Darren LaCroix, Mistrz Świata w Przemawianiu Toastmasters, 2001 i Ed Tate, Mistrz Świata w Przemawianiu Toastmasters 2000 przyjeżdżają do Polski na spotkania w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Podczas tego tournée będą promowali ideę Toastmasters, opowiadając o efektywnych narzędziach tworzenia prezentacji i ewaluując na żywo występujących na scenie uczestników. Dodatkowym celem ich wizyty jest zrobienie szumu wokół Konferencji Dystryktu D59 w Krakowie.

1. Czy ich wizyta jest legalna z punktu widzenia Toastmasters?

Tak. Darren, Ed i inni Toastmasterzy jeżdżą po całym świecie z wizytami w klubach, „oddając” doświadczenie, które zdobyli w tej organizacji. Ich wizyta jest tak samo „legalna” jak Twoja i moja wizyta w klubie z sąsiedniego miasta. W Polsce gościliśmy na takich zasadach wielu mówców, w tym Mistrza Świata z Australii, Marka Huntera.

2. Kto zaakceptował ich wizytę na takich zasadach?

Wizyty na takich zasadach są zarówno zaakceptowane na poziomie HQ Toastmasters, jak i, w tym konkretnym wypadku, na poziomie Division Governora. Wizyty na tych zasadach odbywały się zarówno w wypadku Eda jak i Darrena w D59 w poprzednich latach (Antwerpia, Lisbona).

3. Kto wybrał Jerzego na organizatora spotkania?

Początkowy kontakt Darrena z Europą przyszedł do Jakuba P. (Londyn), który odezwał się do naszego Division Governora i kilku innych osób. Ci zwrócili się do Jerzego, który, jak widać, wziął się za organizację.

4. Skąd opłata za spotkania z nimi?

Przylot Darrena i Eda do Polski, ich pobyt i transport, sale, wyżywienie i organizacja oraz promocja spotkań muszą kosztować. Szczegółowy budżet jest przedstawiony Division Governorowi oraz ma go do wglądu każdy z zespołu organizacyjnego.

Większość spotkań Toastmasters, organizowanych poza regularnymi (klubowymi i konkursami), przy udziale dużej ilości gości i mówców specjalnych operuje opłatami za wejście. Vide TLI czy Konferencja Dystryktu.

5. Czy Darren i Ed zarobią na tych spotkaniach?

Nie. Nadmiar gotówki za spotkania Toastmasters w Poznaniu, Warszawie i Krakowie zostanie przeznaczony albo na fundację, wskazaną przez Darrena i Eda albo na cele statutowe Toastmasters, do dyspozycji Division Governora.

6. Czy Darren i Ed będą coś sprzedawać podczas spotkań?

Decyzję o tym pozostawiam Darrenowi i Edowi. Zakładam, że przyjadą z walizeczką pełną DVD i książek i byłoby po prostu słabo, gdyby nie można było wyjść ze spotkania zarówno z własnymi notatkami, jak i dodatkowymi materiałami Darrena czy Eda. Organizatorzy mają w planach stoliki na materiały, jakby co.

7. Czy Darren i Ed będą mieli inne spotkania oprócz tych z Toastmasters?

Tak. Planujemy dodatkowe spotkania komercyjne z Darrenem i Edem.

Ze względu na politykę Toastmasters, informacje o tych spotkaniach będą starannie omijały kanały Toastmasters, w tym Easy Speak, listy mailingowe klubów, strony klubów, kanały i strony na FB, LinkedIn, GoldenLine i wszystkie inne, o których wiemy, że są przeznaczone dla Toastmasters.

Organizatorzy, w tym speakerslair, Darren LaCroix, Ed Tate i wszystkie osoby zaangażowane bezpośrednio i pośrednio w organizację eventu, wymienione z imienia i nazwiska bądź nie, nie mogą ponosić odpowiedzialności za fakt, iż osoby trzecie mogą udostępnić informację o tych wydarzeniach za pomocą kanałów wymienionych powyżej. Wszyscy wymienieni w tym akapicie dołożą wszelkiej staranności, żeby do takich zdarzeń nie doszło.

Jeżeli otrzymasz maila z informacją o tych wydarzeniach, a Twój adres e-mailowy nie ma „Toastmasters” w nazwie (albo np. vp_edu@ itd.) i nie kojarzy się z Toastmasters, załóż, że dostałeś go, bo ktoś Cię lubi i postanowił Cię poinformować. Jeżeli otrzymasz niechcianą informację na tablicy FB, w wiadomościach FB, LinkedIn należących do kanałów Toastmasters, zamiast eskalować bezpośrednio do District Governowa, napisz proszę na adres fromgoodtogreat@speakerslair.pl. Wyjaśnimy temat z „winowajcą”. J

8. Skąd logo speakerslair w informacji o spotkaniach? Czy to jest „legalne”?

speakerslair jest sponsorem i partnerem wydarzeń. Jeżeli byłeś jedną z ponad 350 osób, które odwiedziły fantastyczne TLI w Łodzi, z pewnością zauważyłeś obok innych firm logo Nokii. I ich stanowisko z wyjącym alarmem ;). Tak, to jest legalne, Toastmasters dopuszcza sponsorowanie wydarzeń przez firmy zewnętrzne.

9. Czy speakerslair zarabia coś na tych spotkaniach?

Nie.

10. Czy ja mogę się zaangażować w organizację spotkań? Jako sponsor albo partner?

Tak. Kontakt jak powyżej, fromgoodtogreat@speakerslair.pl

11. Czy można nagrywać spotkania? Czy spotkania będą nagrywane i udostępnione później?

Nie można nagrywać spotkania. Obsługa techniczna będzie prosić osoby nagrywające o opuszczenie sali. Spotkania NIE BĘDĄ nagrywane i udostępniane później, mimo, że próbowaliśmy to wynegocjować.

Masz jakieś pytanie? Wyślij maila na fromgoodtogreat@speakerslair.pl, uzupełnimy materiał powyżej

Leave a Reply